Midland ALAN 42DS + ja -

Raadiojaamade plussid, miinused ja ülevaated.
Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Midland ALAN 42DS + ja -

PostitusPostitas randal » R Nov 05, 2021 3:51 pm

Nagu oligi oodata, hakkan vaikselt CB poole vaatama jälle. Olen nüüd jupp aega uurinud/otsinud/lugenud ja jõudnud järeldusele, et parim lahendus minu jaoks on käsijaam. Miks? Lihtne: raha on vähe :D Ehk et ma ei saa hetkel endale mitut erinevat jaama lubada, seega peab üks asi ära tegema kõik mis võimalik. Ja kuna ma käin palju (isegi väga palju) matkamas, on kaasaskandmise võimalus oluline. PMR on küll vahva asi, aga igas metsas pole sellega palju peale hakata, kui mingi jama on, see rohkem sihuke gruppidevahelise kontakti teema jne. Subjekti puhul meeldib see, et kaasas on kõik vajalikud jubinad nii kaasaskandmiseks ning autos ja toas mängimiseks kui ka võimalus töötada patareide või akude pealt, samuti see, et autos saab imehästi "rusikana" kasutada. Aga see kõik on ilmselgelt lihtsalt asja väline külg. Oskab keegi mulle sisemisest poolest ja oma kogemusest rääkida?
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Midland ALAN 42DS + ja -

PostitusPostitas Evo » R Nov 05, 2021 7:11 pm

Tere ka siitpoolt.
Oman mitmeid aastaid käsijaama Alan 42 multi.
Sai alul temaga mängitud, hiljem jäi jõude seisma.
Komplektis oleva lühikese antenniga just kaugele ei räägi, sai juurde ostetud veidi pikem
asendusantenn. Metsas matkates saab selle abil siiski suhelda.
Kui kasutada toitel patareisid või akusid, siis on väljund veidi madalam kui 4W.
Hea on see, et saab kohe ühendada auto pardaantenniga ja toitega. Vastav ühendus on ostes komplektiga kaasas. "Rusikana" teda kasutada ei saa, aga kui paned talle eraldi "rusika" järele, siis kärab küll.
Sai ka proovitud tubase 13.8 V toiteploki ning 5/8 GP antenniga, sellisel puhul olid tulemused üsna head, ainult ta kippus peos üsna soojaks minema.
Ega pikemalt oskagi kiita- laita.
Seniks 73 !

Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Re: Midland ALAN 42DS + ja -

PostitusPostitas randal » R Nov 05, 2021 10:34 pm

Evo kirjutas:Tere ka siitpoolt.
Oman mitmeid aastaid käsijaama Alan 42 multi.
Sai alul temaga mängitud, hiljem jäi jõude seisma.
Komplektis oleva lühikese antenniga just kaugele ei räägi, sai juurde ostetud veidi pikem
asendusantenn. Metsas matkates saab selle abil siiski suhelda.
Kui kasutada toitel patareisid või akusid, siis on väljund veidi madalam kui 4W.
Hea on see, et saab kohe ühendada auto pardaantenniga ja toitega. Vastav ühendus on ostes komplektiga kaasas. "Rusikana" teda kasutada ei saa, aga kui paned talle eraldi "rusika" järele, siis kärab küll.
Sai ka proovitud tubase 13.8 V toiteploki ning 5/8 GP antenniga, sellisel puhul olid tulemused üsna head, ainult ta kippus peos üsna soojaks minema.
Ega pikemalt oskagi kiita- laita.
Seniks 73 !


Jaah, asendusantenji kaalusin ise ka, ma vahelbsuht nõudlikes tingimustes. No eks manühel jetkel vast saan asja kätte ja ära proovitud :)

73!
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Midland ALAN 42DS + ja -

PostitusPostitas Evo » R Nov 05, 2021 11:15 pm

randal kirjutas:Jaah, asendusantenji kaalusin ise ka, ma vahelbsuht nõudlikes tingimustes. No eks manühel jetkel vast saan asja kätte ja ära proovitud :)

73!

Asenduseks peaks sobima Hyflex CB BNC, varda pikkus umbes 54 cm.
Kindlasti BNC ühendusega.
Uuri Tehnoturust, ehk on neil saadaval. Vanasti sarnase ostsin sealt, kui mälu ei peta.

Kasutaja avatar
Pagan
Veteran
Veteran
Postitusi: 1009
Liitunud: N Dets 29, 2005 11:25 pm
QTH: KO38EF
Asukoht: Elva

Re: Midland ALAN 42DS + ja -

PostitusPostitas Pagan » L Nov 06, 2021 10:56 am

See töötab oluliselt paremini siis kui talle vastukaaluks sama pikk jupp juhet panna. Kabul ei lähe nii kuumaks ka ja ei hakka klambri küljest käsi kõrvetama.
es5cc

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Midland ALAN 42DS + ja -

PostitusPostitas Evo » L Nov 06, 2021 1:25 pm

Pagan kirjutas:See töötab oluliselt paremini siis kui talle vastukaaluks sama pikk jupp juhet panna. Kabul ei lähe nii kuumaks ka ja ei hakka klambri küljest käsi kõrvetama.

Täpselt nii, antenn tahab vastukaalu.
Minu puhul oli küll nii, et kui andsin toidet tubasest toitepkokist 13, 8 V ja järel oli
kaasasoleva adapteri abil 5/8 GP statsionaarne antenn, hakkas asi pikema lobisemise
korral üsna soojaks minema. Töötab aga siiani laitmatult.
Sidede kauguse üle viriseda ei saa, tulid ilusti Räpina, Põlva ja muud ümbruskonna tegijad.
Tollel ajal olid mitmetel sellised käsijaamad, said üsna korraga ostetud,
eks siis ka esmasel õhinal tormasime kohe katsetama.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist