President Randy III

Raadiojaamade plussid, miinused ja ülevaated.
Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

President Randy III

PostitusPostitas randal » K Jaan 19, 2022 12:47 am

Niih, nagu ma siin varemgi halanud olen, oleks minu jaoks optimaalne CB seade käsijaam. Seda just minu tegevuste ja pideva liikuvuse tõttu. Sellest hoolimata sattus mu teele esmalt Midland Alan 200 autojaam ja nii ta läks. Kuni. Asjaolude kokkulangemise tõttu sain President Randy III omanikuks ja olen praeguseks selle ka võrdlemisi põhjalikult ära saanud testida.

Seega:

Esimene asi, mis vist iga kasutajat käsijaama puhul huvitab on ulatus. Piisavalt palju on kuulda olnud, et CB kabulaga pole suurt midagi peale hakata, sest ei pidavat kilomeetritki välja venitama, kui just väga kõrge koha peale ei roni. Randy suudab selle legendi (teatud mööndustega, muidugi) ümber lükata. Esimese põhjalikuma testimise käigus tuli appi Evo, kes õnneks alati lähedusest võtta on. Lõime esmalt ühenduse baasjaama ja autovarustusega ning kui algne 5,4 km oli umbes 8 km pikkuseks venitatud, läksin üle käsijaamale. Tulemus: Evo poolt raport 5/6-5/7. Seega baasjaamaga ühenduse pidamine polnud probleemiks. Hiljem samal päeval sidetasime Vend Vahhindraga, kellega oluliselt mägisemates ning metsasemates tingimustes tuli metsavahel oleva käsijaama ja suures asulas oleva auto (katusel ML-145) vahel kauguseks umbes 4,5 km. Ei saa kurta. Loodetavasti saab peatselt ka kahe käsijaama vahe ära proovida, siis on ka see pilt selgem.

Heli. Ei saa üldse kurta, selge ja puhas, ning kui filtreid (mida sel aparaadil jagub) õigesti kasutada, siis lausa väga hea. Korrespondentidelt pole ka negatiivset tagasisidet tulnud, ainuke märkus oli, et Midlandi heli oli justkui rohkemate kõrgetega. See aga võis olla tingitud harjumatusest Presidendi mikrisse rääkida, sest võrreldes Baofengi ja teiste kabulatega, mida kasutan/kasutanud olen, on mikriava pisut teise koha peal. Aga see saab veel testimist. Lisaks tundub ASC (auto squelch) päris hästi toimetavat, eriti koos Noise Gate sisse lülitamisega ning sidetamist ei sega.

Mugavus. Ergonoomilisus oli üks olulisi kriteeriume valiku juures. Kuigi alguses viskasin silma Midland Alan 42 Multi peale, langes see peale mõneaegset käeshoidmist valikust välja. Lisaks ka inff pikemaajalisel mobiilkonfiguratsioonis (autovarustusega) sidetamisel tekkivast kuumenemisest ja üsna korralikust patareide/akude neelamisest. Randy on käes mugav, kuigi üsna kaalukas, nupud on hästi nähtavad ja tabatavad, menüüd lihtsad ja loogilised. Enamus nuppe on dubleeritud, mõni lausa kolmekordses kasutuses, kuid kasutus on isegi ilma manuaalis pikemalt kaevamata üsna intuitiivne.

Varustus. Kaasas on toalaadija (põhjapistikuga, drop-in laadija on eraldi tellitav lisavarustus) ning põhjapistikuga autolaadija, mille küljes on ka antennikaabli adapter auto- või baasantenni ühendamiseks. Küll tuleb ära märkida, et välisantenn ei tööta kui lisatoide on ühendamata. Seega ainult lisaantenni ühendamiseks ja 4 vatiga töötamiseks tuleks leida üleminek, millega käsiantenni pessa välisantenn ühendada. Varasematel Randy mudelitel oligi kaasas just selline vidin.
Erinevalt Midlandist ei käi Randyl küljest ära alumine osa ehk akukarp. Seega tuleb autoseadistuses kasutada kabulat, mis on toite- ja antenniadapteri võrra pikendatud ning mis on ilmselt pisut ebamugavam kui autojaama mikri kasutamine (ilma akukarbita midland, millele toide samal moel külge on pandud, jätabki sellisena automikri mulje). Samas pole see ka suurem mure - kui sidet sõites liiga palju tekib, on võimalik juurde liita lisamikker ja kuular, selleks on olemas 3,5 ja 2,5 mm pesad, aga ilmselt piisaks ka vaid mikrist.

Ilmselt jätsin ma ühtteist vahele, mis kohe meelde ei tulegi, aga kokkuvõttes saan vaid nentida, et ehkki tegemist on pisut kallima kabulaga kui enamus teisi turul saadaolevaid, on ta igati oma hinda väärt.
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: President Randy III

PostitusPostitas Evo » K Jaan 19, 2022 3:27 pm

Käsijaamadega saab maaoludes sidet pidada küll.
Mul on siiani alles veel Alan 42 multi, sai omal ajal soetatud.
Proovisime teise samasuguse käsijaamaga sidet, saime vahekauguseks umbes 8 km.
Originaalantennid olid asendatud Tehnoturust ostetud pisut pikemate piitsadega.
Muidugi tuli õues siia- sinna liikuda ning parim koht leida,
vastaspool ronis redeli abil oma maja räästani (umbes 4 m. maapinnast).

Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Re: President Randy III

PostitusPostitas randal » K Jaan 19, 2022 8:35 pm

Evo kirjutas:Käsijaamadega saab maaoludes sidet pidada küll.
Mul on siiani alles veel Alan 42 multi, sai omal ajal soetatud.
Proovisime teise samasuguse käsijaamaga sidet, saime vahekauguseks umbes 8 km.
Originaalantennid olid asendatud Tehnoturust ostetud pisut pikemate piitsadega.
Muidugi tuli õues siia- sinna liikuda ning parim koht leida,
vastaspool ronis redeli abil oma maja räästani (umbes 4 m. maapinnast).

Jaah, eks maal siin meil lihtsam pisut jah, idee järgi peaksin ma oma maja eest Sinuni ära tulema. Aga vbl peaksin millalgi Su Alanit laenama, et kellegagi testiks "linnalahingut" pidada ;)
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist