1. leht 1-st

mrf 477

Postitatud: L Jaan 12, 2019 9:00 am
Postitas torn
täiesti mõttetu on tellida kusagilt maailmast MRF477 transistore! mitte üks ei toimi! ainult MOTOROLA toodang on pädev! hallid karvad olen saanud pähe kui olen kolmelt erinevalt tootjalt neid tellinud. üle 8,5v lähevad kõik lekkima! ehk emmitter ja baas kokku ja kollektorile + ja emmiterile- ja pinge peale. hakkavad kohe tarbima ja põlevad läbi!

Re: mrf 477

Postitatud: P Jaan 13, 2019 12:12 pm
Postitas EINAR
Siin võib mitu põhjust olla, et transistorid läbi põlevad.
Suur tõenäosus, et need transistorid lähevad Sinu kirjeldatud katseskeemi järgi genereerima, ühendusjuhtmetest tuleneva omavahelise positiivse tagasiside tõttu.
Kuna kollektorahelas puudub voolu piirav takisti, toimub siirde läbipõlemine. See algab kõige "nõrgema" siirde kokkusulamisega ja levib laviinprotsessina (üksteise järel kokkusulamisena) kõikidele siiretele.
Kui katsetad nt. +12V pingel, pane kollektorahelasse voolu piirav takisti /Imax= U:R/
Transistorid, mis läbi ei põlenud, olid tegelikult väiksema võimendusega, st. ei läinud genereerima, vaatamata läbi ühendusjuhtmete positiivse tagasisidele.
Põhus võib ka milleski muus olla veel.
Ei ole tõenäoline, et mitmed firmad müüvad praaktransistore.
73! de ES6EI

Re: mrf 477

Postitatud: K Mär 18, 2020 5:07 pm
Postitas äpu
Küll aastatagune teema aga tahaks mainida ka veel nende fuflite kohta,et minu praktikas pole nad
läbi niimodi läinud.Pigem töötavad aga suuremat võimsust nad välja ei pritsi,jäävad kuidagi lahjaks.Õige Motorola või Mitsu.on kohe korralik power tagasi.