Suure Reede Suur Nõiajaht 2022

Jaga infot ürituste kohta ja kommenteeri
vabahärra
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 101
Liitunud: R Dets 10, 2010 1:14 pm
QTH: KO29KK
QTH2: KO29DI

Re: Suure Reede Suur Nõiajaht 2022

PostitusPostitas vabahärra » T Apr 05, 2022 2:09 pm

Eks igaüks mõtleb oma rikutuse tasemelt.Kuid ma ei kirjuta mitte sellepärast,vaid nats teise tagamõttega.
Kõik me teame,mis meie lähedal toimub,ja pole sugugi välistatud,et see saab ka meil toimuma kiiremini,kui me arvame. Minu isikliku arusaama järgi see lihtsalt ei saa toimumata jääda.Järjelikult on mõttekas katsetada sandis olukorras sidepidamise võimalusi ning selleks on otstarbekas omada just nimelt suunatoimega antenni,kuna: 1) see võimaldab kasutada sama vahemaa katmiseks väiksemat võimsust ja sellega hoida kokku toiteallika resurssi,2)teeb jaama asukoha määramise selle poolt,kes seda ei tohi teada ,raskemaks ning samas võimaldab suunata signaal teada oleva asukohaga korrespondendi suunas.Boonusena on ju lihtne antenni hoida kas vertikaal või horisontaalpolariseerituna.Loomulikult kehtib see Yagi antennide kohta.Ei tohiks olla enamikule asjahuvilistele ülejõu käiv teha üks kerge antennikene lihtsast materjalist nagu PVC installatsioonitorud,milliseid müüakse ehitusmaterjalide poodides,näiteks 25mm läbimõõduga.Vaadata tasub DK7ZB koduleheküljele,seal on kergekaaluliste antennide valik piisav,nii 2m kui ka 70cm bandide jaoks.Olen ise kasutamud VHF välipäeval sellist antenni,samuti ka mõni aasta tagasi nõiajahil.Kui läheneda loominguliselt,saab kasutada kasvõi harjavart antenni poomiks,ka neid müüakse .Kui nüüd mu jutt mõnele liiga paranoilisena tundub,siis lähtuge arusaamast,et mõni asi ilmaasjata valmis teha on targem kui vastupidi.

Parimate soovidega
Vabahärra.
P.S. Loomulikult pidasin silmas käsijaamade kasutamist,nii väikese võimsusega kui saab.

Kasutaja avatar
Priit
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 149
Liitunud: E Sept 07, 2009 2:35 pm
QTH: KO18SW
QTH2: KO29OI

Re: Suure Reede Suur Nõiajaht 2022

PostitusPostitas Priit » T Apr 05, 2022 7:52 pm

Jutt oligi käsijaamadest ja väikestest võimsustest. Yagi pihta pole midagi öeldud.

PS! Jätaks vähemalt siit teemast selle poliitika ja paanika välja. Seda saab, iga huviline, niigi kuhjade kaupa igast torust.
Priit

ruut
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 129
Liitunud: K Mai 26, 2021 5:50 pm
QTH: KO29IK
QTH2: KO28WK

Re: Suure Reede Suur Nõiajaht 2022

PostitusPostitas ruut » T Apr 05, 2022 11:17 pm

Tere!

Soovin sellel võistlusel või "välipäeval" osaleda.
Kas korraldaja saaks täpsustada:
1) Juhul, kui mingi ime läbi on PMR jaamale võimalik ühendada lisaantenn - kas see on lubatud?
2) Juhul, kui mingi ime läbi on PMR jaamal võimalik reguleerida võimsust, mis piiridesse see jääma peaks?



Vabandan, et jätkan poliitilisel teemal, aga sooviksin täpsustada:
vabahärra kirjutas:see saab ka meil toimuma kiiremini,kui me arvame. Minu isikliku arusaama järgi see lihtsalt ei saa toimumata jääda.

Iga endast lugupidav inimene on sellisel juhul kas metsas võõraid tervitamas või koos perega lahkunud ning aitab kaugelt nii kuis jaksab. Sidetamiseks sellisel juhul ilmselt kellelgi aega ega tahtmist ei ole.
Ruut @ 3Ø4ALP ES7API

vabahärra
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 101
Liitunud: R Dets 10, 2010 1:14 pm
QTH: KO29KK
QTH2: KO29DI

Re: Suure Reede Suur Nõiajaht 2022

PostitusPostitas vabahärra » T Apr 05, 2022 11:19 pm

Vastuseks nimekaimule: ma ei ole paanitseja tüüp,kuid üsna pikka aega selle patuse maamuna peal olejana on mul mõnestki asjast oma arvamus kujunenud.Palun alandlikult vabandust kui see kedagi häiris, ning jään oma arvamuse juurde.

Parimate soovidega
Vabahärra

vabahärra
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 101
Liitunud: R Dets 10, 2010 1:14 pm
QTH: KO29KK
QTH2: KO29DI

Re: Suure Reede Suur Nõiajaht 2022

PostitusPostitas vabahärra » T Apr 05, 2022 11:28 pm

Ja RUUT: mina ei saa kuidagi pidada õigeks lahkujaid,samuti saabujate tervitajaid,välja arvatud,kui tervitamine toimub vähemalt kal 7,62 või rohkem.
ikka Vabahärra

ruut
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 129
Liitunud: K Mai 26, 2021 5:50 pm
QTH: KO29IK
QTH2: KO28WK

Re: Suure Reede Suur Nõiajaht 2022

PostitusPostitas ruut » T Apr 05, 2022 11:31 pm

Vabandust, et spämmin, aga sooviksin panna omalt poolt 60 eurot esikolmikule auhinnafondi jagamiseks:
1. koht - 30 eurot
2. koht - 20 eurot
3. koht - 10 eurot
Kas "mees annab sõna ja võtab sõna" stiilis või - annab korraldaja oma pangakonto, kuhu vastav ülekanne teha?
Ruut @ 3Ø4ALP ES7API

vabahärra
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 101
Liitunud: R Dets 10, 2010 1:14 pm
QTH: KO29KK
QTH2: KO29DI

Re: Suure Reede Suur Nõiajaht 2022

PostitusPostitas vabahärra » T Apr 05, 2022 11:40 pm

Ja veel:selgituseks neile,kes mu esimese postituse mõtet ei tabanud - loomulikult pidasin silmas info edastamist kutsumata võõraste liikumiste kohta neile ,kes vastavate vahenditega on vastuvõtumeeskondades.
Vabahärra

Kasutaja avatar
Priit
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 149
Liitunud: E Sept 07, 2009 2:35 pm
QTH: KO18SW
QTH2: KO29OI

Re: Suure Reede Suur Nõiajaht 2022

PostitusPostitas Priit » K Apr 06, 2022 3:03 am

ruut kirjutas:Vabandust, et spämmin, aga sooviksin panna omalt poolt 60 eurot esikolmikule auhinnafondi jagamiseks:
1. koht - 30 eurot
2. koht - 20 eurot
3. koht - 10 eurot
Kas "mees annab sõna ja võtab sõna" stiilis või - annab korraldaja oma pangakonto, kuhu vastav ülekanne teha?


Vastupidi, vahelduseks ka üks postitus, mis on otseselt teemasse. :idea:

Nüüd vast küsimus, kas korraldaja otsustab pakutava 1:1 esikolmikule edastada, või muudab mõne neist meeneks, näiteks karikaks, mida ka hiljem oleks meeldiv vaadata ja meenutada.
Priit

Kasutaja avatar
taivo
Veteran
Veteran
Postitusi: 356
Liitunud: P Jaan 27, 2008 4:23 pm
QTH: KO39LH
Asukoht: Tallinn Kopli ; Ida-Virumaa Kulja
Kontakt:

Re: Suure Reede Suur Nõiajaht 2022

PostitusPostitas taivo » K Apr 06, 2022 11:28 am

Tervist!

Endiselt tuleb tõdeda, et läbu tekib CB foorumisse endiselt meeletu kiirusega.
Sellel nõiajahi üritusel pole enam mingit korraldajat (suuresti mõttetu saagimise tulemusel) . Minu post oli pigem kui väljahõige ning meeldetuletus, et kel huvi, teeme selle juba traditsioonilise triki jälle ära. Kõik seal postis sirgeldatu on aegade jooksul nii paika loksunud ja suuresti eelmiste postide kopipaste. Kõik seal kirjutatu on direktiivne, ning normaalsete inimestena juhindume sellest. Samas pole ju saladus, et kasutatakse ka suurema võimsusega käsijaamu, suundantenne, milleks seda jura jälle siin mämmutada, foorumis on sääreseid teemasid juba küllalt. Kui keegi soovib tassida õue ka kilovati jagu saatevõimu, jumal temaga, tassigu ja tõmmaku. Me ei hakka ju enne üritust taadeldud ja plommitud jaamu välja jagama, ei pane vaatlejaid välja jne.
Kui kellelgi on aega, vahendeid ja soov auhindadega tegeleda on see teretulnud, nagu ka eelnevalt vahel on olnud, aga auhinnaline koht pole absoluutselt selle ürituse eesmärk.
Kui aga tundub et Nõiajahi raamistik üldse ei istu, reguleerimata nn. halli ala on liiga palju, aeg vale, tekitab stressi, siis lihtsalt pole see üritus sulle.

Aastas on üldjuhul 365 päeva, millest vaid kahel toimub vabasagedusel väike üritus. Ülejäänud päevad on vabad.
Niiet kõigil kel mingi nägemus uutest üritustest, reeglitest ja suur soov midagi korraldada, siis on selleks ju võimalus.

Head!

ruut
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 129
Liitunud: K Mai 26, 2021 5:50 pm
QTH: KO29IK
QTH2: KO28WK

Re: Suure Reede Suur Nõiajaht 2022

PostitusPostitas ruut » K Apr 06, 2022 11:59 am

Tänan vastuse eest!
Tõlgendan seda siis nii: mõistuse piires, omal vastutusel ja aumehelikult.

Minupoolne auhinnafond jääb kehtima - saab lisaks värskele õhule võib-olla ka natukene hasarti ja sportliku huvi lisaks.
Ruut @ 3Ø4ALP ES7API

Kasutaja avatar
randal
Veteran
Veteran
Postitusi: 355
Liitunud: R Okt 29, 2021 8:32 pm
QTH: KO38MG
QTH2: KO37OW
Asukoht: Tartumaa

Re: Suure Reede Suur Nõiajaht 2022

PostitusPostitas randal » K Apr 06, 2022 5:51 pm

ruut kirjutas:Tõlgendan seda siis nii: mõistuse piires, omal vastutusel ja aumehelikult.

Hästi kokku võetud :)
taivo kirjutas: Aastas on üldjuhul 365 päeva, millest vaid kahel toimub vabasagedusel väike üritus. Ülejäänud päevad on vabad.

:) A mis too teine üritus on? ;) :)
Randal / 3Ø4RAR / ES5RAR

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Suure Reede Suur Nõiajaht 2022

PostitusPostitas Evo » K Apr 06, 2022 8:06 pm

Võtaks õige asja rahumeelselt.
Kellel on tahet ja hakkamist, see saeb omal käsijaamal antenninublu maha,
paigaldab selle asemele ülemineku kaablile.
Edasi järgneb korraliku antenni ehitus (soetamine).
Kinnitada võime antenni fotostatiivile, pööratavale mastile või lihtsalt käes hoida.
Ja ongi probleemid lahendatud.
Kaugeid sidesid ja 73 !

Kasutaja avatar
postikana
Veteran
Veteran
Postitusi: 829
Liitunud: E Apr 05, 2010 7:23 pm
QTH: ko29ne

Re: Suure Reede Suur Nõiajaht 2022

PostitusPostitas postikana » K Apr 06, 2022 9:36 pm

Teine üritus on viewtopic.php?f=5&t=7797 ehk KÕIGILE LÄÄNEMERI

Kasutaja avatar
Ralfwind
Veteran
Veteran
Postitusi: 1297
Liitunud: E Jaan 23, 2006 2:23 pm
QTH: KO38JI38
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Suure Reede Suur Nõiajaht 2022

PostitusPostitas Ralfwind » L Apr 09, 2022 10:29 am

taivo kirjutas:"Suure Reede Suur Nõiajaht 2022" toimub 15. aprillil. kl 18:00 - 20:00 vahelisel ajal.
ICE on teinud logimiseks kena progejupi kel paber ja pliiats koju jäänud.
https://es2ice.era.ee/noiajaht/
Jahilogi saab omale printida alljärgnevalt lingilt:
http://www.ambur.ee/PMRtest.doc

Kui aega üle jääb, siis kel kutsungid ja vastav aparatuur olemas, teeme häält ka
ham sagedusetel.
433.525 ja 145.525 ;
Lisaks DMR DMO 434.4125 ja 144.825 rühm 99

Head jahti!


Taivo head uudised, loodame et tuleb hea soe ilm, siis olen platsis.
Üle mitmete aastate plaanis siis ka osaleda Lõuna-Eestist ja 155 meetri pealt

Kasutaja avatar
äpu
Moderaator
Moderaator
Postitusi: 1086
Liitunud: T Veebr 01, 2005 1:14 pm
QTH: KO29JK
Asukoht: Tallinn.Lasnamägi.

Re: Suure Reede Suur Nõiajaht 2022

PostitusPostitas äpu » P Apr 10, 2022 1:31 pm

On väljapakkuda laenuks 6EL.Yagi ürituse tarbeks.Kellel huvi see andku teada.
Ise ma kahjuks vist osaleda ei saa,kuigi ma alati olen saatnud kontroll logi,välja pole viitsinud vabatahtlikult
minna.
Tervitades Äpu! es1ate 73!
304ET


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist