Alafoorumid: "Kes ma olen" ja "Müük"

Midagi ei meeldi, tahad mingit uut teemat? Kirjuta siia midagi, arutame ja täiendame foorumit. Või on lihtsalt mingisugune küsimus.
EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Alafoorumid: "Kes ma olen" ja "Müük"

PostitusPostitas EINAR » N Apr 15, 2021 6:41 pm

Ettepanek: piirata nendele teemadele postitajateks AINULT teema algataja, teistel on võimalus oma kommentaarid nt. vaba teemal postitada või algatada ise omale sobiv teema.
Väga häirivad on tõsistele teemast huvitatutele segavad vahepostitused, mis pole teemaga üldse seotud.
Kes selle asja saaks ära korraldada?

73! Einar

Kasutaja avatar
postikana
Veteran
Veteran
Postitusi: 829
Liitunud: E Apr 05, 2010 7:23 pm
QTH: ko29ne

Re: Alafoorumid: "Kes ma olen" ja "Müük"

PostitusPostitas postikana » N Apr 15, 2021 9:29 pm

Loodame et sellist asja ei tehta. Põrsast kotis ei taha keegi osta ja kui läheb poriks, siis tihti on postitaja selleks ikkagi ka põhjust andnud.

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Alafoorumid: "Kes ma olen" ja "Müük"

PostitusPostitas EINAR » R Apr 16, 2021 6:46 am

Küsimus ei olegi "põrsa kotis ostmises".
Üks näide: pakkusin müügiks impulsstoiteploki. Peagi oli teemale lisanudunud interneti "asjatundjate" bla-bla-bla, et see toiteplokk on ETTE NÄHTUD tänavavalgustuse LED-ide toiteks jne. No mõni võib seda plokki tõesti ka selleks kasutada, kuid sellised internetipostitused ei ole objektiivne info. / Miks on vaja tänavavalguse LED-idele kõrgstabiliseeritud ja ülitäpse kaitserakendustega toiteplokki??? Seal kasutatakse tunduvalt odavamaid toiteplokke, sest see valdkond ei vaja tehniliselt kõrgtasemel toidet./
Mulle helistanud potentsiaalne ostja aga lähtuski teemale listatud interneti bla-bla-blast ja loobuski ostust.
Tegelikult ongi internetis leviv vale ja mõnitamised probleemiks üle maailma ja mitmed avaliku meedia allikate administratsioonid on saanud kopsakaid trahvinõudeid valeinfo ja inimväärikuse mõnitamise eest (ETV on ka oma saadetes seda käsitlenud ja sellised kohtuprotsessid on võidetud solvatute poolt üsna suurte nõudesummadest hüvitustega.
/Muide, HAM foorumi administratsioon sai kahjunõude ja asi läheb kohtusse kui seda ei rahuldata. 2 kahjunõuet on hetkel advokaadil veel lisaks koostamisel/

Asja point ongi selles, et mitteasjatundjad, kogemusteta ja tehnilise hariduseta ning ühiskonnas olev nn. 4% tulba inimesed ei sekkuks interneti bla-bla-bla postitusega teise inimese teemasse ja ellu.

Teine näide: milleks on vaja teemale "Kes ma olen" teiste arvamusi, hinnanguid? Teema algataja, omanik teab vast ise ikka kõige paremini, kes ta on või mis teda huvitab jne jne.
Iga ühel on õigus seal avaldada seal enda kohta just seda, mida ise vajalikuks peab. Selle õigsuse eest (tegelikkusele vastavuse eest) vastutab juba teema omanik ise.

/Kuidas oleks eelpoolpostitaja tunne kui nt. mina avaldaks tema poolt müüki pandud kauba kohta teabe, et see on vilets ja ei kõlba kuhugi jne jne!?!? Või näiteks teemal "Kes ma olen" avaldaks, et see inimene on nõdrameelne, vajab haiglaravi jne või kui sulle kirjutatakse lihtsalt, et pista see antenn omale persse.

Hea meelega loeks eeltoodule asjalikke kommentaare. Loodan, et saavad olema loogilised ja mõistlikud.

73! Einar
Viimati muutis EINAR, R Apr 16, 2021 7:52 am, muudetud 1 kord kokku.

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Alafoorumid: "Kes ma olen" ja "Müük"

PostitusPostitas EINAR » R Apr 16, 2021 7:49 am

Veel seda, et soovitan olla avalikus meedias (seda on ka kõik avalikult kõigi poolt loetavad foorumid, facebook jne) postituste ja kellegi fotode ja info avaldamisega väga ettevaatlik. Need võivad osutuda vaimse omandi varguseks või ebaseaduslikuks omandamiseks või ka solvanguteks jne jne, selles on kompetentsed vastava haridusega advokaadid jne.
Üldjuhul vastutavad selliste avalduste (sõnavõttude jne) eest vastavate avalike meediate administratsioonid või juhatused, aga need võivad omakorda vastutuse edasi delegeerida väärinfo põhjustajale.

Põhjalikuma ülevaate saamiseks tänapäeva elus soovitan tutvuda Euroopa inimõiguste deklaratsiooniga, samuti Eesti Vabariigi põhiseadusega. Sellele lisaks ka õiguskantsleri mitmete infodega.

Kõigile head soovides
73! Einar

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Alafoorumid: "Kes ma olen" ja "Müük"

PostitusPostitas EINAR » R Apr 16, 2021 2:54 pm

Viimaseid uudiseid lugedes jäigi silma, et koguni üle maailma on sellised kohtprotsessid käimas ja seni pole veel ükski kannatanu kaotuse osaliseks saanud.

/ Kaunite tütarlaste "pakkumistega" tasub samuti üpris ettevaatlik olla - ei või iial teada, kas neil pärast rohkema tahtmist ei teki...?? ... :o
Eluon elu, noortele raadihuvilistele lähevad ehk elutarkused asja ette.. :)
73! Einar

Kasutaja avatar
Kalamaja
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 101
Liitunud: K Sept 09, 2015 2:56 pm
QTH: KO29ik87

Re: Alafoorumid: "Kes ma olen" ja "Müük"

PostitusPostitas Kalamaja » R Apr 16, 2021 6:51 pm

Seni on elu näidanud, et kohtusse kaevates ja oma õigusi nõudes lugupidamist endale välja ei teeni.
ES1ZR/KALAMAJA/3Ø4ZA
Yaesu FT-991, Yaesu FTM-100DE, Yaesu FT-1DE

EINAR
Veteran
Veteran
Postitusi: 2273
Liitunud: N Apr 23, 2009 8:49 pm
QTH: KO38MC
Asukoht: PÕLVAMAA Mammaste
Kontakt:

Re: Alafoorumid: "Kes ma olen" ja "Müük"

PostitusPostitas EINAR » R Apr 16, 2021 7:12 pm

[quote="EINAR"]

Ettepanek: piirata nendele teemadele postitajateks AINULT teema algataja, teistel on võimalus oma kommentaarid nt. vaba teemal postitada või algatada ise omale sobiv teema.
Väga häirivad on tõsistele teemast huvitatutele segavad vahepostitused, mis pole teemaga üldse seotud.
Kes selle asja saaks ära korraldada?

73! Einar

[/quote]


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist