Antennid, mastid ja äike

Mu jaam ei tööta korralikult! Aidake palun! Mis asi see CB üldse on?
ruut
Surfan raadiolainetel
Surfan raadiolainetel
Postitusi: 129
Liitunud: K Mai 26, 2021 5:50 pm
QTH: KO29IK
QTH2: KO28WK

Antennid, mastid ja äike

PostitusPostitas ruut » L Juun 05, 2021 11:06 pm

Tere!

Küsimus, kuidas te oma majapidamisi, tehnikat ja kodusi äikese vastu kaitsete, kui maja kõrval näiteks 11m mast püsti?

Olen kuulnud lugusi, kus mastid püstitatakse kummipatjadele, samas see tundub, kui ettevaatusabinõu mitte kaitse.
Kui masti otsa pannakse piksevarras, kuidas masti keeramine lahendatud on? Kas antenni kaablid on pidevalt sabas või iga kord, kui raadio juurest lahkud tuleb kaabel lahti lasta? Kui kaabel sabas, kuidas piksevarda induktsiooni eest kaitsta? Kui mast maja ligidal, kas ka majal eraldi piksevardad peal - mis mm2 kaabliga?

Olles üles kasvanud kohas, kus maja ümbritsevad kõrged puud, kuid pikne ikkagi majast striimeri üles leidis, otsin head nõu.
Ruut @ 3Ø4ALP ES7API

Kasutaja avatar
Evo
Veteran
Veteran
Postitusi: 2417
Liitunud: T Jaan 30, 2007 11:16 am
QTH: KO38NG
Asukoht: Tartumaa, Lääniste
Kontakt:

Re: Antennid, mastid ja äike

PostitusPostitas Evo » P Juun 06, 2021 12:54 am

ruut kirjutas:Tere!

Küsimus, kuidas te oma majapidamisi, tehnikat ja kodusi äikese vastu kaitsete, kui maja kõrval näiteks 11m mast püsti?

Olen kuulnud lugusi, kus mastid püstitatakse kummipatjadele, samas see tundub, kui ettevaatusabinõu mitte kaitse.
Kui masti otsa pannakse piksevarras, kuidas masti keeramine lahendatud on? Kas antenni kaablid on pidevalt sabas või iga kord, kui raadio juurest lahkud tuleb kaabel lahti lasta? Kui kaabel sabas, kuidas piksevarda induktsiooni eest kaitsta? Kui mast maja ligidal, kas ka majal eraldi piksevardad peal - mis mm2 kaabliga?

Olles üles kasvanud kohas, kus maja ümbritsevad kõrged puud, kuid pikne ikkagi majast striimeri üles leidis, otsin head nõu.

Minu mast:
Koosneb mitmest sektsioonist, esimene on maa sees umbes 2,5 meetri sügavusel,
all keevitatud risttaladest alus, risti kujuline, veidi üle meetri igasse suunda, ümber veidi kive ja kinnitrambitud muldkate.
Ühe sõnaga- üsna hea maandus. Eraldi piksekaitse varrast mastis ei ole.
Selle aluse seest läheb ülespoole treitud puksidel jooksev üldmast, mida saab pööritada mootoriga koos yagi-dega vajalikku suunda. Sedasi toimib loodetavasti mast ka maja piksekaitsmena.
Masti ennast toetavad üleval pukside abil 3 tugitrossi, samast kohast on ka kinnitatud dualband inverted v, milline yagi-dega kaasa ei pöörle.

Siiski ühendan alati äikeseohu puhul kõik antennid transiiverite järelt lahti ning
tõmban toiteseadmete pistikud seinast välja.
Parem karta, kui kahetseda.


Mine

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist